Ecem Akıncı Çocuk ve Ergen Psikolojisi
 
menu×

Klinik Psikolog Ecem Akıncı Parmaksızoğlu'nun Özgeçmişi
Kocaeli doğumlu olan Klinik Psikolog Ecem Akıncı Parmaksızoğlu, Cahit Elginkan Anadolu Lisesi mezunudur. 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde burslu olarak başladığı Psikoloji lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Eş zamanlı olarak Anadolu Üniversitesi'nde başlamış olduğu Sosyoloji lisans eğitimini de başarıyla tamamlamıştır. Lisans eğitimleri süresince Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, gibi bir çok kurumda gönüllü çalışmalarını sürdürmüştür. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edilmiş ve program dahilinde Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri Kliniği'nde, süpervizyon altında çocuk, ergen ve yetişkin danışanlara psikoterapi hizmeti vermiştir. 


Eğitim ve staj sürecinin ardından ‘’Anne Tutumlarına Yönelik Psiko-eğitim Çalışmasının Çocukluk Çağı Obsesif Kompulsif Bozukluk Semptomlarına Etkisi‘’ konulu tez çalışmasını yürütmüştür. Tez çalışması kapsamında eşik altı obsesif kompulsif belirtiler gösteren ilköğretim çağındaki çocukların annelerine kendi hazırlamış olduğu sekiz haftalık psiko-eğitim çalışmasını uygulamıştır. Çalışmanın tamamlanmasının ardından ‘’Klinik Psikolog’’ ünvanını almaya hak kazanmıştır. Tez çalışması 20. Ulusal Psikoloji Kongresinde sözel bildiri olarak sunulmuştur.

2017-2021 yılları arasında Bilfen Eğitim Kurumları ve Marmara Eğitim Kurumları başta olmak üzere, MEB’e bağlı farklı özel okullarda okul psikoloğu ve psikolojik danışman olarak çalışmıştır. 2016 yılından beri çocuk, ergen ve ebeveyn danışanlarına psikoterapi hizmeti vermekte olup, bu alanda akademik çalışmalarına devam etmektedir. İstanbul/ Maltepe'de bulunan özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde aktif olarak yüz yüze ve online danışan kabulüne devam etmektedir.

Klinik Psikiyatri Dergisinde yayınlanmaya hak kazanmış bilimsel bir yayını bulunan Klinik Psikolog Ecem Akıncı Parmaksızoğlu aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Uzmanlık Alanları

·      Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi

·      Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

·      Filial Terapi

·      Esnek Sıralı Oyun Terapisi

·      Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Dayanıklılık ve Sağlamlık Geliştirme Program

·      Çocuk Değerlendirme Testleri

·      Minnesota Çok Yönlü Değerlendirme Envanteri (MMPI)

·      Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-IV)

·      CAS

·      Moxo Dikkat Testi
×